Şerifali Küçük Kitap Aanaokulu | Şerifali anaokulları | şerifali anaokulu | şerifali anaokul | şerifalideki anaokulları

Robotik Kodlama ve Algoritma

pic_typorgaphy

Kids Code Turkey olarak amacımız çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktır. Günümüzde büyük markaların kullanmaya başladığı Endstri 4.0 hayatımızın bir çok alanında olacaktır ve şuanda insan gücünün yaptığı bir çok işi gelecekte akıllı , birbirleriyle konuşabilen , öğrenebilen , sensörlerle donatılmış robotlar yapacaktır. Bizlerde bu kaçınılmaz öngörü ile ilerleyerek çocuklarımıza kodlama – algoritma ve robotik eğitimi vermekteyiz. Bu dersi alan her öğrencimiz mühendis olacak diye bir şart yoktur. Gelecekte bu sistemlere bağlı olarak sistematik , algoritmik ve analitik düşünce kavramlarını benimsemiş teknoloji ile iç içe bir iş hayatı bizleri beklemektedir. Şuanda günümüzde nasıl ingilizce bilinmesi vazgeçilmez ise gelecekte de bu kavramlara bağlı düşünce sistemini benimsenmiş olması da vazgeçilmez olacaktır.


Bizler bu kavramları çocuklarımıza eğlenceli oyunlar oynatarak öğretiyoruz. Her şeyden önemlisi çocuklarımızın bu dersten keyif alması ve derslere katılımlarının yüksek olmasıdır. Eğitim programımızda sürekli değişen etkinlikler ile çocuklarımıza kazınımları farklı yollardan öğretmeyi hedefliyoruz. Sene başında yapılan bir etkinlikte hiç bir öğrenci 1-2 hamle sonrası hayal edip kurgulayıp ne yapacağını bilemezken şuanda derslerde yaptığımız etkinliklerde öğrenciler başlamadan bütün süreci süzgeçleyip oyun içerisinde ilerlemesi gereken adımları belilrleyip ek olarak oyun için koşul kavramı var ise bunları hesaplayıp daha sonrasında oyuna başlamaktadır.


Derslerimizde firmamıza özel olarak tasarladığımız materyal oyunları , yönerge talimatı oyunları , farklı robotlar ile başlangıç – hedef oyunları , tablet üzerinden code.org oyunları , kağıt üzerinde kodlama dersleri gibi bir çok farklı ders görmüşlerdir. Çocuklarımızın genel olarak sınıf başarısı şuanda oldukça iyidir. Öğrencilerimiz derslere karşı ilgili ve başarılıdır. Gelişimlerini de direk olarak gözlemlemek ilerlemelerini farketmek daha kapsamlı daha farklı düşünmeye başlamalarını keşfetmelerine tanıklık etmek bizler için paha biçilmez bir başarıdır.