Şerifali Küçük Kitap Aanaokulu | Şerifali anaokulları | şerifali anaokulu | şerifali anaokul | şerifalideki anaokulları

İngilizce ve Almanca

pic_typorgaphy

ALMANCA

Okulumuzda,  Almanca ikinci yabancı dil olarak büyük bir öneme sahiptir. Derslerimizde oyunlarla, şarkılarla ve görsel aktivitelerle çocuklarımızı Almanca dersi ile tanıştırıyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz Almanca' yı; hem Türkçeyle hem de İngilizceyle benzerlikleri ve farklılıkları ile kolaylıkla öğrenebilmektedirler. Özelikle İngilizce ve Almanca' nın birbirine olan yakınlığı, Almanca 'da var olan kelime ve dil bilgisi yapılarının anlaşılmasına yardımcı olmaktadır. 

İNGİLİZCE

Okulumuzda dil eğitimine verilen önem doğrultusunda İngilizce eğitimi anaokulundan itibaren başlamaktadır. Çocukta ikinci bir dil kimliği oluşması açısından erken yaşta alınan dil eğitimi çok önemlidir. Oyunlarla, şarkılarla, dramatizasyon ve hareketli aktivitelerle İngilizceyi eğlenirken öğrenmektedirler.
Soyut kavramlar yerine çocuğun hayatından hareket edilerek sunulan oyunlar, şarkılar, resimli kartlar ile çocuklar kendi ortamlarında İngilizceyi kullanarak öğrenirler. Kelimeler ve basit cümle kalıpları hikâyelerle, hareketli aktivitelerle ve dramatizasyonla öğretilir. İngilizce eğitimi aynı zamanda çocukların fiziksel ve sosyal becerilerinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.