Şerifali Küçük Kitap Aanaokulu | Şerifali anaokulları | şerifali anaokulu | şerifali anaokul | şerifalideki anaokulları

Kurucumuz

Okul öncesi dönem; gelecekte sahip olunacak yaşam becerilerinin, temel  davranış  alışkanlıklarının  ve zihinsel gelişimin %80’inin oluştuğu dönemdir.


 Küçük Kitap Anaokulu olarak, bu dönemde çocuklarımızla buluştuğumuz ilk andan itibaren onların üzerinde mutlaka önemli izler bırakacağımızı bilmenin sorumluluğunu taşıyoruz.


Çocuklarımız; pozitif düşünmeyi, gelişime ve değişime açık olmayı,  sorumluluğu, adil  olmayı, sosyal yaşamın kurallarını, kendini doğru ifade etmeyi, doğru iletişim kurmayı biz yetişkinleri model alarak öğrenir. Okul öncesi eğitimleri sırasında deneyimleri ne kadar mutlu ve anlamlı olursa, gelecekteki okul hayatlarına olumlu duygularla başlama olasılıkları o kadar yüksek olacaktır.


İletişim becerileri yüksek, sorgulayan, araştıran, çok yönlü düşünebilen, kendi başına karar verebilen, olumlu benlik algısına sahip, fark yaratacak bireylerin temelini atabilecek olmanın sorumluluğu içindeyiz.


Çocuklarımız, anne kucağından ayrılıp, uzun bir eğitim yolculuğuna başlıyorken, bu yolculuğun ilk aşamasında sizlere rehberlik etmek, sevgi ve hoşgörü dolu başlangıçlar yapmak üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.


BAŞAK KOCABEKİRLER
KURUCU